Artyści muzyczni - ATARI TEENAGE RIOT !

27-09-2017
Artyści muzyczni - ATARI TEENAGE RIOT !
 
Przedstawiamy Wam naszego headlinera Interference Festival 2017 !
 
Spośród wszystkich zespołów, które sprzedały miliony płyt w latach 90., to reaktywacja Atari Teenage Riot w 2010 roku przyciągnęła ostre potępienie ze strony krytyki. Triumfalnie wyprzedany koncert, zagrany przed niemalże tysiącem zagorzałych fanów, zatrzymał krytyków, a blogi huczały od doniesień o ich elektryzującym powrocie.
 
Zapytani jak udała im się tak zdumiewająca reaktywacja, Alec Empire opisał to jako aktualizację 'oprogramowania', dramatyczną zmianę punktu widzenia, czerpiącego z rdzenia gniewu ATR w latach 90. jednak pomijającego jątrzący się chaos, który kiełkował ze zmurszałych problemów przeszłości. Dwie światowe trasy koncertowe oraz kontrakt płytowy z wytwórnią Steve'a Aokiego Dim Mak pomogły przyciągnąć zarówno starych, jak i nowych fanów.
 
Alec Empire stwierdził, że: "ponowne przeżywanie historii nigdy się tak naprawdę nie sprawdza, prowadzi tylko do rozpaczy. Nie będziemy tego robić. Nie myślimy długoterminowo; zadecydowaliśmy pod wpływem chwili co wydaje się właściwe, a co nie, tak samo jak wtedy, gdy dopiero zaczynaliśmy. Dzięki Internetowi cała nowa generacja ludzi uzyskała dostęp do naszych starych nagrań, ludzie zaznajomili się z naszymi najpopularniejszymi albumami i rzadkimi nagraniami, więc kiedy graliśmy na żywo i podróżowaliśmy do miejsc, w których do tej pory nie byliśmy, fani szturmowali scenę, krzyczeli i tańczyli jak szaleni do naszych piosenek... a w niektórych z tych krajów nawet nigdy niczego właściwie nie wydaliśmy."
 
Ich album ‘Is This Hyperreal?’ został uznany za "doskonały protest album w epoce Google", traktuje o WikiLeaks, Anonymous, hackerach, wolności jaką przyniósł internet uciskanym, cenzurze, państwie policyjnym, cyber terroryzmie czy zjawisku zwanym digital decay - zniechęcone masy ludzi porzucające internet, po zorientowaniu się, że nie ma nic za darmo i niesie on za sobą bycie kontrolowanym przez
rząd.
 
Kampania dla ‘Is This Hyperreal?’ przybrała nieoczekiwany zwrot, gdy viralowe wideo do Black Flags zostało przyjęte przez Anonymous, grupę, której członkowie i zwolennicy przesyłali klipy z protestu Occupy Wall Street. Remixy, mash upy i alternatywne wersje stworzone przez fanów, by wyrazić ich własne niezadowolenie, rozmnożyły się i uchwyciły nastrój tak dokładnie, że były transmitowane przez CNN by podsumować ducha czasu stojącego za cyber atakami Anonymous. Alec Empire: "Nagle widownia była pełna ludzi noszących maski Guya Fawkesa i unoszących czarne flagi, co przyjąłem z zadowoleniem, ponieważ kwestionowało to narzuconą odgórnie hierarchię rockowych koncertów. Rozmawiając później z hackerami, których poznaliśmy w trakcie koncertów i online, uświadomiliśmy sobie, że nie sieją oni zniszczenia, ale są bardzo inspirującymi ludźmi z ogromną pasją, wiedzą i technicznymi umiejętnościami, które wykorzystują do pozytywnych zmian, jakich potrzebujemy..."
 
W grudniu ATR otrzymało informację, że WikiLeaks może dostarczyć im na wyłączność nagranie przemówienia Juliana Assange podczas Occupy London.
Nic Endo: "To były świetne wieści, ponieważ napisaliśmy utwór o WikiLeaks, Anonymous i tym jak wszyscy inni demaskatorzy traktowani są przez władze. Zdecydowaliśmy się zrobić trzecią edycję wideo o blokadzie finansowej kierowanej przeciwko WikiLeaks oraz umieściliśmy tam link umożliwiający przekazanie im darowizny." Blog Boing Boing i Dangerous Minds okrzyknęli to pierwszym hymnem ruchu Occupy.
 
Dangerous Minds: "Osobiście, pomyślałbym, że jakiś nowy artysta przebije się reprezentując nową generację, jednak nikt nie może podważać kwalifikacji ATR jeśli chodzi o taką rzecz. Właściwie, może w erze ultra-uprzedmiotowionej muzyki, musiał być to ugruntowany twórca, weteran, by reprezentować OWS i Anonymous jednocześnie unikając oskarżeń o fałszywe poparcie? Musicie jednak przyznać to ATR; “Black Flags” jest całkiem niezłym kawałkiem. Powiedziałbym, że jest to jeden z najbardziej przystępnych w ich dorobku, a jednocześnie zachowuje całą mroczną techno-punkową brudną energię, którą wszyscy kochamy."
 
Atari Teenage Riot muzyka:
 
Atari Teenage Riot kanał YT: